Size nasıl yardımcı olabilirim?

Çokyaşar Holding'in Genç Yetenek Programı'nda Yıldızını Parlat ! 

Geleceğin ülkesini ve dünyasını inşa edecek olan, aynı zamanda yarınların lideri olarak gördüğümüz genç yeteneklerimiz için hazırlamış olduğumuz Future Stars Programı ile karşınızdayız!

Kendini geliştirip, yenilikçi projelerde görev almak için can atan, yenilik benim için her şey diyen tutkulu bireyler arıyoruz. 

Yarının dünyasında kariyer yapmak ve sektörde fark yaratmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

İşte aday olarak bizimle başlayacağınız ‘Future Stars’ yolculuğunun adımları…

Future Stars (Genç Yetenek Programı)

Future Stars Ayrıcalıkları

  • Gerçek Projelerde görev alma,
  • Çokyaşar Akademi erişim imkanı
  • Son teknoloji ekipman desteği
  • Belirli periyotlarda geri bildirim ve gelişim takibi,
  • Mentor desteği

Program içeriği

6 aylık olarak planlanan program içerisinde sizlere detaylı bir oryantasyon süreci hazırladık. Oryantasyon sürecini tamamladıktan sonra ise sizlere gerçek projelerde rol alma, görev atamalarının yapılması aslında departman çalışanı olarak sizlerle beraber çalışmayı hedefliyoruz. Pozisyon özelinde sizlerden proje yapmanız veya sunum hazırlamanız gibi beklentiler de olacaktır. Amacımız aynı yolda yürürken karşılıklı paylaşımlar yaparak gelişimlerimize katkı sağlamaktır.

Başvuru ve İş Görüşmeleri

İşe alım kanallarından (üniversiteler, çevrimiçi platformlar, kariyer fuarları vb.) gelen başvurular değerlendirmeye alınır. Şirketin belirlediği dönemlerde ilanlar açılacaktır.

Görüşmelerimizde şirketin sektördeki yeri, vizyonu ve misyonunu anlatılması önceliğimizdir. İlgili departman hakkında sektörde ve iş piyasasında yer alan değerli projeleri de aktarıyor olacağız. İş görüşmelerimiz iki aşamalı olup; İnsan Kaynakları görüşmesi ve teknik mülakat yapmayı hedefliyoruz. Mülakat esnasında veya sonrasında yazılı veya sözlü sınav olacak şekilde pozisyon özelinde belirlenecek olup, değerlendirme aşamasına tabi tutulması da mümkündür.

Görüşme süreçleri içerisinde pozisyon özelinde adaylara gerçek dünya problemlerine dair çözümler üretmesini beklediğimiz bir case study veya proje görevi verilebilir. Takım çalışması ve iletişim becerilerinin değerlendirileceği grup etkinlikleri düzenlenebilir. 

Oryantasyon Süreci

Genel süreç ve işleyiş, uyum sürecinde ihtiyaç duyabileceği birimler ve durumlara karşı nasıl süreçlerin işleyeceği hakkında bilgilendirme yapılır. Organizasyonel yapılanmanın oluşumu, departman tanıtımını gerçekleştirilir. Çalışma arkadaşları ile birebir tanışma yapılır, ve sonrasında Çokyaşar Akademi üzerinden temel yetkinlik kazanımları için eğitim atamalarını gerçekleştirir.

Programa başladığı gün itibari ile birer ay boyunca bağlı olduğu departman bölümleri içerisinde oryantasyon süreci başlar. Bir ay boyunca bölümün departman içerisindeki fonksiyonu, iş akış planlamaları ve iş süreçleri hakkında bilgi sahibi olması amaçlanır. Oryantasyonu sonrasında çalışacağı birim yönetici nezdinde görev atamaları, iş takibi sürecine başlayacaktır. Departman oryantasyonunu (bölümlerde çalışacağı zamanlar) tamamladıktan sonra 3. aydan itibaren fabrika ziyaretleri planlanabilir.

Fabrika Oryantasyon sürecine dahil olacak departmanlar, Bakım – Onarım, Depo ve Sevkiyat, Üretim Hatları, Satınalma ve Üretim Planlama, Kalite ve Projeler, İş Sağlığı ve Güveliği bölümleridir.

İş Hayatı

Oryantasyon süreçlerini tamamlandıktan sonra artık siz de bir Çokyaşar’lı olduğunuzu hissediyor olacaksınız. Bundan sonra gerçek projelerde görev alma, departman veya bölüm iş akış süreçlerine dahil olma, görev atamalarının yapılması ve program sonuna doğru sizden proje talep edilmesi durumunda sunum gerçekleştirmeniz beklenecektir.

Mezuniyet

6. ayın sorunda programı tamamlamanız ile beraber Çokyaşar Future Stars olarak mezuniyetinizi kutlayacağız. Organizasyon ihtiyacı doğrultusunda her zaman yola beraber devam etmeyi arzularız.

Kariyer linkleri:

İnsan Kaynakları Politikamız Bizimle Olmak İş Olanakları