Merhaba ben Coozy,Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Ahmet ÇOKYAŞAR

Kurucu ve Onursal Başkan

Ahmet Çokyaşar, 1941 yılında Darende’de doğmuş, küçük yaşta ticarete atılmıştır. 1953’te Adana'da nalburiye işlerine başladıktan sonra 1973 yılında İstanbul’da

Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş.’yi kurarak sanayicilik hayatına adım atmıştır.


Ahmet Çokyaşar’ın kurduğu tel galvanizleme, örme ve dokuma gibi alanlarda faaliyet gösteren grup firmaları, bugün 900’e yakın çalışanı, yaklaşık 200 milyon dolar cirosu ve yaklaşık yüzde 75 ihracat payı olan bir sanayi grubunu oluşturmaktadır.


Yarım yüzyıldır, üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerini sürdürerek ve sahip olduğu değerleri koruyarak, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda, şirketlerinin birer dünya markası olması hedefiyle hareket etmiştir.


Ahmet Çokyaşar, Darendeliler Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Vakfı’nın

kurucularından biri ve Yönetim Kurulu üyesidir.

Yönetim Kurulu Mesajı

Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Çokyaşar’ın tanımladığı ve hayata geçirdiği ilkeleri sürdürerek ilk yarım yüzyılımızı geride bıraktık. Bugün 850’yi aşan çalışanımız, kazandığımız deneyim ve koruduğumuz dinamizm ile büyümeye, gelişmeye devam ediyoruz.


Değişime önem veriyoruz; çünkü sadece değişime ayak uyduranların geleceğe emin adımlarla yürüyeceğine inanıyoruz. İlk günden bu yana en güçlü yönlerimizden biri, temel ilkelerimize sadık kalarak her zaman daha iyisi için çalışmak. Bu sayede modern teknolojiye dayalı, rekabet gücü yüksek yeni tesislerimizde dünya standartlarında üretim yaparak katma değerli ürünler geliştiriyoruz.


Geleceğin teknolojisini benimsemek, dijital dönüşüm süreçlerini hızla hayata geçirmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Teknoloji yatırımları çerçevesi içinde, blok zinciri, yapay zeka ve endüstriyel nesnelerin interneti konularında stratejik çalışmalarımız devam ediyor.


Motivasyonumuzu, ülke ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak ve çalışanlarımıza daha çok değer katma bilincinden alıyoruz. Müşterilerimizle, iş ortaklarımızla ve çalışanlarımızla, ortak değerler üzerine kurulu büyük bir dayanışma içinde ekonomimize destek oluyoruz.


Kazandıklarımızı tekrar yatırıma ve sosyal projelere yönlendirerek, topluma karşı sorumluklarımızı yerine getiriyoruz.


Faaliyet gösterdiğimiz her alanda, yüksek teknolojiye dayalı, esnek üretim kabiliyetine sahip, katılımcı, yeniliğe ve gelişmeye açık, çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve yalın iş yapma şeklimizle, ülkemizde ve dünyada öncü bir şirket olma hedefimiz doğrultusunda yolculuğumuza devam ediyoruz.


Çokyaşar Ailesi olarak, başta çalışma arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, 50 yıllık iş hayatımızda bizlere kazandırdıkları değerler için teşekkürlerimizi sunarız.


Yönetim Kurulu

Onursal Başkan Yönetim Kurulu