Merhaba ben Coozy,Size nasıl yardımcı olabilirim ?

Galvanizli tel, temel bir ifade ile sıcak daldırma yöntemi sayesinde üretilen bir çelik tel çeşidi şeklinde tanımlanabilir. Söz konusu galvanizli teller, üretilmiş olan çelik telin sıvı çinkoya batırılması ile sıcak daldırma işleminden geçer. Sıcak daldırma yöntemi sayesinde işlemden geçen telin yüzeyi koruma altında olur. Sıcak daldırma yöntemi de galvanizli tellerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Özellikle çinko tabakası sayesinde çelik teli korozyona paslanmaya karşı korumak mümkün hale gelir.

Galvanizli teller genelde korozyona dayanımı ve ekonomik olması ile ön plana çıkmaktadır. Bu noktada galvanizli teller korozyona karşı dayanım gerektiren tüm alanlarda tercih edilmektedir. Galvanizli tellerde malzemelerin dış yüzeylerinin sıvı çinkoya daldırılması paslanma sorunun önüne geçmektedir. Çeşitli iklim ve hava koşulları nedeniyle oluşabilecek paslanmaya karşı önlem alınır. İlgili telin kullanım yeri ve iklim şartlarına göre kısa sürede korozyon meydana gelebilir. Bu gibi durumları engellemek açısından galvanizli teller kullanılmaktadır.

Sıcak Daldırma Galvanizli Tel Nedir?
Paylaş

Sıcak Daldırma Galvanizli Tel Özellikleri

Sıcak daldırma galvanizli teller özellikle dış mekanlarda kullanımı geniş bir yer kaplar. Bu noktada galvanizli tellerin en sık kullanıldığı alanlar; çevre güvenlik sistemleri, enerji ve inşaat sektörleri, denizcilik sektörü olmaktadır. Galvanizli teller dış ortamlarda iklim koşullarına karşı koruyuculuk sağlaması açısından tercih edilebilirliğini bir kat daha artırmaktadır. Bu nedenle bazı kullanım alanları açısından sıcak daldırma galvanizli telin tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Galvanizli teller yağmur, rüzgar, kar ve diğer sert hava koşullarına karşı tellerin korunmasını sağlamaktadır. Yüzey kaplamasında kullanılan sıvı çinkolar performansı ve kalite bakımından oldukça üst düzeyde yer almaktadır. Sıcak daldırma galvanizli tellerin genel özellikleri şöyle sıralanabilir;

  • Genel olarak galvanizli teller, çelik tellerin sıvı çinkoya daldırılması sayesinde paslanmaya karşı dirençli olmaktadır.
  • Sıcak daldırma galvanizli tel aynı zamanda çelik tellerin ömrünü uzatmaktadır.
  • Çelik telin çevresini kaplayan çinko sayesinde çelik teli dış etkilerden korunabilir bir özellik sergiler.
  • Uzun süre paslanmadan ve hasar almadan kullanılabilen galvanizli tellerle kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Sıcak daldırma galvanizli tel üreticisi olarak Çokyaşar Holding hem kaliteli hem de rekabetçi fiyat seviyeleri ile sıcak daldırma galvanizli tel çeşitlerini sunmaktadır.

Soğuk Çekilmiş Tel Nedir? Galvanizli Tel Kullanımının Avantajları AB Yeşil Mutabakatı İçerisinde Karbon Salınımı Çalışmaları