Size nasıl yardımcı olabilirim?

Galvanizli tel, sıcak daldırma galvanizli tel ve elektro galvanizli tel yöntemi ile üretilen tel çeşididir. Sıcak daldırma galvanizli telin kullanımı daha yaygındır. Galvanizli tel, üretilen çelik telin sıvı çinkoya batırılması ile elde edilmektedir. Bu batırma işlemi ile çelik telin yüzeyi korozyona karşı korunur.

Sıcak daldırma galvanizli telde, çelik tel eriyik çinkoya batırılmaktadır. Çinko tabakası, çelik telin paslanma direncini arttırır. Sıcak daldırma galvanizli tellerin amacı paslanmaya ve korozyona karşı dayanım sağlamak ve telin ömrünü uzatmaktır. Bu nedenle sıcak daldırma galvanizli tel uzun ömürlüdür.

Galvanizli tel kullanımının avantajlarını sıralarsak;

Galvanizli Tel Kullanımının Avantajları
Paylaş

Uzun Ömürlüdür

Çinkoya batırılmış galvanizli tel paslanmaya, korozyona karşı dayanıklıdır. Bu sayede galvanizli telin kullanım ömrü uzundur. Galvanizli tel için korozyona karşı dayanım ömrü, çinko kaplama kalınlığına bağlı olarak değişmekle birlikte, EN 10244 normlarına göre Class A kaplama tel, kentsel alanlarda 20-25 yılken, kırsal alanlarda 50 yılın üzerinde korozyona karşı dayanımı bulunmaktadır.

Farklı İhtiyaçlara Farklı Çözümler

Telleri galvanizlemek için kullanılan sıcak daldırma yöntemi ile paslanmaya karşı en ekonomik ve verimli yöntemdir. Çinko kaplama miktarı değiştirilerek her ihtiyaca uygun farklı galvanizli çelik tel üretilebilir. Bu sayede üretimde tasarruf sağlanır. Farklı ihtiyaçlara farklı çözümler üretilebilir. 

Korozyona Dayanıklı

Galvanizli tel neme ve korozyona dayanıklı fiziksel bir bariyer kaplanmıştır. Bu nedenle korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Telin yüzeyinde bulunan çinko tabakası çelik ile hava arasında bariyer görevi görür.

Düşük Maliyet

Galvanizli tel, diğer kaplanmış tellerden daha uygun maliyete üretilebilmektedir. Ayrıca yüzey hazırlığı, kaplama, muayene ve boyama gerektirmediği için teslimatta kullanıma hazır olarak üretilmektedir. Bu durum müşterilerin galvanizli tel aldıklarında ek hazırlık maliyetlerinden tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Kolay Kullanım

Galvanizli tel diğer malzemelerden farklı olarak teslim edildiği anda kullanıma hazırdır. Ek bir hazırlık, boyama ve kaplama gerektirmez.

Sert Kaplama

Galvanizli telde bulunan çinko kaplama onu paslanmaya ve korozyona karşı dayanıklı hale getirir. Çinko kaplama teli oksijen ve nemden koruyan koruyucu bir tampon görevi görür.

Soğuk Çekilmiş Tel Nedir? AB Yeşil Mutabakatı İçerisinde Karbon Salınımı Çalışmaları Zırh Teli Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?