Size nasıl yardımcı olabilirim?

Zırh teli, ilgili standartlara göre üretilen kaplama özelliğine sahip olan tellerdir. Zırh teli enerji, telekomünikasyon, Yüksek gerilim hatları, trafik sinyal, su altı umblikal kablolar ve buna benzer alanlarda kullanılan kabloların dış etkenlere karşı koruma amacıyla bakır üzerine koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Zırh Teli Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?
Paylaş

Zırh Tellerinin Ambalajı ve Kullanım Alanları

Zırh tellerinin kullanıldığı pek çok alan vardır. Bu alanlar özellikle yüksek gerilim hatları, sualtı umblikal enerji taşıyıcı hatlar ve buna benzer alanlardır. Zırh telleri enerji hatlarında koruyucu olarak sıkça tercih edilen ürünlerdir.

Zırh tellerinin pek çok ambalaj biçimi vardır. Bunlar; rozet sarım kangallar, tek kullanımlık sepetlerde, tahta ya da metal makaralar şeklinde düşünülebilir.

Yüksek İletkenlikli Galvanizli Yuvarlak Çelik Zırh Teli

Galvaniz miktarı ilgili standartlara göre belirlenen ve bu standartlar çerçevesinde üretilen zırh telleridir. Yüksek iletken özelliklerinin yanı sıra üzerlerindeki galvaniz kaplama oranı da EN 10244-2 gibi uluslararası standartlara bağlı üretilen tellerdir.

Bu tellerin teknik değerleri uluslararası standarlarla belirlenmiş olup ilgili müşterinin ambalaj ve etiket vb talepleri de değerlendirilebilmektedir.

Galvanizli zırh telleri genel olarak 10244-2 EU standardı A sınıfı kaliteye göre üretilen tellerdir. Bu teller, yüksek iletken yapılarının dışında zırh telinin korozyon direncini uzun vadede arttırabilmek ve daha parlak bir yüzey elde edebilmek adına oldukça özel bir alaşım ile kaplanan kaliteli tellerdir.

Zırh telleri aynı zamanda zırh teli üreticisi tarafından müşterinin özel isteği üzerine de üretilebilen tellerdir. Bu nedenle de zırh üreticileri için aslında önemli olan müşteri istekleri ve standartlara uygun üretim yapılabilmesidir.

Soğuk Çekilmiş Tel Nedir? Galvanizli Tel Kullanımının Avantajları AB Yeşil Mutabakatı İçerisinde Karbon Salınımı Çalışmaları