Size nasıl yardımcı olabilirim?

ACSR ya da diğer bir ifade ile alüminyum iletkenli çelik takviyeli kablolar elektrik hatlarında kullanılan yüksek kapasiteye ve yüksek mukavemete sahip olan kablolardır. ACSR teli, bu kablolarda kullanılan galvaniz kaplı çelik tellerdir. Sektörün en tecrübeli ACSR tel üreticilerinden olan Özyaşar Tel tarafından da dış ortamlara uyumlu olacak şekilde tasarlanan ürünlerdir.

ACSR tel üreticisi aynı zamanda merkezdeki alüminyum tellerin ağırlığının desteklenmesi için yardımcı olan ek güç ASCR halatları da üretebilmektedir. ACSR halat üreticileri ise ürettikleri halatlar sayesinde ACSR kabloları taşıyıcı görevi ile daha dayanıklı olmalarını sağlar. Aynı şekilde de ACSR halat üreticisi, iletken çelik üzerinde daha fazla mekanik gerilimin yaşanmaması için daha yüksek mukavemetli ürünler üretmelidir. Bu sayede ACSR telleri daha güçlü ve dayanıklı olacakları için kullanım ömürleri de uzayacaktır.

ACSR Tel Nedir? ACSR Tel Kullanım Alanları
Paylaş

ACSR telleri ya da çelikleri üzerinde meydana gelebilecek olan mekanik gerilmeler ya da yüklenmeler daha düşük elastik yapıya sahip olan ya da elastik olmayan deformasyona ve daha düşük bir termal genleşme katsayısına sahiptir. Bu özellikleri sayesinde de ACSR alüminyum iletkenlik oranında büyük ölçüde bir değişimin yaşanmamasını sağlayarak ilgili ulusal ve uluslararası standartları sağlamaktadır.

ACSR Kullanım Alanları

ACSR, alüminyum kablolarda taşıyıcı olarak genellikle şehirlerarası elektrik hatlarında kullanılır.

Soğuk Çekilmiş Tel Nedir? Galvanizli Tel Kullanımının Avantajları AB Yeşil Mutabakatı İçerisinde Karbon Salınımı Çalışmaları