Size nasıl yardımcı olabilirim?

PVC Kaplı Çit Teli Nedir? Nasıl Kullanılır?

PVC kaplı çit teli helezon örgü çit üretiminde kullanılan bir malzemedir. Özellikle bahçeli evlerde, tarım alanlarında arazi sınırı belirlenirken PVC kaplı çit telinden üretilmiş helezon örgü çit sıkça kullanılır. Ayrıca bahçelerde meyve veya sebze yetiştiriliyorsa araziyi koruma amaçlı PVC kaplı çit teli kullanılabilir. PVC kaplı çit yaptırmak isteyen pek çok kişi PVC kaplı çit telinin özellikleri nelerdir, PVC kaplı çit teli kullanım alanı nelerdir? sorularına yanıt arayabilir. Sizler için PVC kaplı çit teli hakkında merak edilenleri derledik. 

PVC Kaplı Çit Teli Nedir? Nasıl Kullanılır?
Paylaş

PVC Kaplı Çit Teli Nedir?

PVC tel, geri dönüşüme elverişli bir malzemedir. Güneş ışınlarına karşı UV dayanımı olan PVC kaplı telden üretilmiş helezon örgü çit uzun süre renklerinde bir solma meydana gelmez. PVC kaplı helezon örgü çit yıkanabilir özelliktedir. Estetik bir görüntüye sahip olan PVC telin en dikkat çeken özelliği ise ekonomik ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasıdır. Bu özellikleri nedeniyle PVC kaplı telden üretilmiş çit sistemleri çok tercih edilen bir çevre güvenlik sistemleri olmaktadır.

PVC Kaplı Telin Özellikleri Nelerdir?

PVC kaplı telin en önemli özelliği uzun ömürlü ve ekonomik yapıda olmasıdır. Korozyona karşı dayanıklı olan PVC kaplı panel çit yumuşak ve genellikle yeşil renktedir. PVC kaplı tel güneşin zararlı ışınlarına ve ani sıcaklık değişimlerine karşı dirençlidir. Ayrıca istenilen tüm RAL kodlarında üretilebilmektedir.

PVC kaplı tel genel olarak 2.0mm, 2,5mm, 3.0mm sıcak daldırma galvanizli tel üzerine 1 mm renkli PVC granül kaplanarak elde edilmektedir. Bu şekilde uygulaması yapılır.

PVC Kaplı Tel Nerelerde Kullanılır?

PVC kaplı tel ekonomik ve uzun ömürlü olması nedeniyle pek çok alanda kullanılmaktadır. PVC kaplı telin tercih edilmesinin en önemli nedeni korozyona karşı dirençli olmasıdır. Özellikle park ve bahçelerin, spor alanların çevresinde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. PVC kaplı tel çevre güvenliği için de aranılan bir malzemedir. Özel güvenlik bölgelerinde ve çeşitli endüstriyel işlerde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Kamuda kullanımının yanı sıra özel mülkiyette de PVC kaplı tel tercih edilmektedir. Özellikle bahçeli evlerde ve arazi sınırı belirlenirken PVC kaplı telden üretilmiş çitlerden yararlanılır.

PVC kaplı Tel üreticileri arasından kaliteli ve uygun çözümler sunan bir firma arayışına girebilirsiniz. Çokyaşar Holding, PVC kaplı tel üreticisi olarak kaliteli ve ekonomik çözümler üretmektedir.

Soğuk Çekilmiş Tel Nedir? Galvanizli Tel Kullanımının Avantajları AB Yeşil Mutabakatı İçerisinde Karbon Salınımı Çalışmaları